Parenteel van Asten IIIc (vanaf 1871)

Bouwer van de molen 'Sint Victor' aan de Leenderweg is de aannemer Pompen uit Sterksel geweest. Als we lezen dat deze stenen beltmolen in 1856 voor het eerst draaide dan is het onwaarschijnlijk dat de bouw vijftien jaren geduurd zou hebben. Het jaartal 1841 in de windvaan op de kap zal dus eerder slaan op de standerdmolen van Nederweert (bij Sluis 15 in de Zuidwillemsvaart) waarvan de latere eigenaars Trouwen afkomstig waren. De Pompens bezaten de Heerlijkheid Sterksel en hebben de molen wellicht als beleggingsobject gebouwd, goed vrij op een acht meter hoge molenberg, waardoor de tweede zolder op berghoogte kwam te liggen. Hij ging later in bezit over aan de muldersfamilie Teeuwes.
M. Teeuwes beleefde het in 1904 dat de molen uitbrandde; hij vertrok toen naar Rijen en verkocht zijn Heezer bedrijf aan de familie Van Asten die in 1905 de herbouwde molen in gebruik nam en er tot 1922 eigenaresse van zou blijven. In laatstgenoemd jaar verkreeg P. Trouwen uit Nederweert de forse molen die inmiddels het station Heeze-Leende van de nieuwe spoorlijn Eindhoven-Weert in de nabijheid gekregen had.
Tot 1969 bleef zoon P.H.J. Trouwen er mulder op in welk jaar de St. Victor overging naar zijn broer L. Trouwen.
In 1983/1984 werd de molen gerestaureerd.

Naam:Sint Victor
Adres:Leenderweg 14
Plaats:5591JE Heeze
Provincie:Noord-Brabant
Gemeente:Heeze-Leende
Type:ronde stenen beltmolen
Functie:korenmolen
Inrichting:1 koppel maalstenen
Bouwjaar:1852
Eigenaar:Gemeente Heeze-Leende

Terug naar begin

Link naar overige parentelen
Surname Index
Links
Contact information

Index van Achternamen

  1. van Asten
  2. van de Berg
  3. Maessen
  4. Bosmans

Terug naar begin

De volgende personen hebben bijgedragen aan deze parenteel:
Naam:email:
.@.nl

Updated: 26 January 2000

This is an Antenna logo website